, , , ,

Puszysty deser z dyni i czekolady

11/27/2014

Deser z dyni z czekoladą to wspomnienie mojego pobytu w Brugge. Miasteczko  to zwane jest flamandzką Wenecją i znane z  królujących tam słodyczy. Wielu turystom znane jest Muzeum Czekolady "Choco Story" mieszczące się w budynku starej winiarni. Można tam poznać historię produkcji czekolady trwającą od 1480 roku. Belgia w ogóle jest znana z produkcji doskonałych czekoladek a w samej Brugii znajdują się setki małych sklepików i kawiarenek, w których można skosztować tego specjału. Odbywa się tam również odbywa się festiwal czekolady, na którym prezentowane są wyroby blisko 50 wytwórców. 
Ciekawostką festiwalu jest przygotowywanie specjałów czekoladowych bezpośrednio na oczach zwiedzających i oczywiście możliwość degustacji.

Składniki:

500 g puree z dyni 
100 g białej czekolady
100 ml śmietanki 36%
cynamon


Zrób puree z dyni i w miedzyczasie roztop na parze czekoladę połamaną na kawałki. Połącz czekoladę z pure z dyni – oba składniki powinny być ciepłe, aby z czekolady nie powstały grudki. Połączoną masę wystudź, w lodówce.Ubij śmietankę i delikatnie łyżką wymieszaj z nią masę dyniową, po czym przełóż do pucharków. I posyp cynamonem.

Zobacz także

0 komentarze

Prawa Autorskie

Teksty i zdjęcia podlegają prawu autorskiemu. Zapytaj zanim je wykorzystasz!

Archiwum

Polub nas na Facebooku